Muisjes

Eigenlijk vond ik ze altijd al superlekker : muisjes ! Alleen toen ik net bevallen was en de kraamvisite periode voorbij was, kon ik ze tijdelijk niet meer zien.

Voor wie niet weet wat muisjes zijn : muisjes zijn een broodbeleg dat van anijszaadjes wordt gemaakt en een roze, blauwe of witte suikerlaag heeft. Muisjes kunnen zowel in korrelvorm worden gegeten (de echte muisjes) als fijngemalen, de gestampte muisjes. (bron : wikipedia)

muis3 muis2

Inmiddels eet ik weer volop muisjes, al heb ik geen heuglijk geboortenieuws te vieren. Ik eet ze (liefst met een dikke laag roomboter eronder) :

  • op een beschuitje
  • op een verse witte boterham
  • op een warm broodje uit de oven
  • op ontbijtkoek
  • op een Maria biscuitje

muis1

Gestampt eet ik ze ook graag als alternatief voor (poeder-)suiker :

  • over poffertjes
  • op de pannenkoek
  • op de oliebol of appelflap
  • op een wafel
  • over aardbeien

En buiten het feit dat de muisjes lekker zijn, zijn ze ook nog eens semi-gezond. Er zit wel aardig wat suiker in, maar het is nog altijd beter dan bijvoorbeeld een grote koek. Heerlijk en verantwoord dus als ik eens zin heb in iets lekker zoets !

Eet jij wel eens muisjes, al valt er geen geboorte te vieren ?

Een gedachte over “Muisjes

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.