Recensie Beladen Huis van Christien Brinkgreve – boek 10 van mijn 26-boeken challenge 2026.

Vandaag vertel ik je graag iets meer over boek nummer 10 van mijn 26 Boeken in 2026-challenge : Beladen Huis van Christien Brinkgreve. Een boek dat aanzet tot nadenken. Niet alleen over het opruimen van een huis vol herinneringen, maar ook over de machtsverhoudingen binnen een relatie en de rol die we (soms onbewust) innemen.

Samenvatting.

Genomineerd voor de NS Publieksprijs 2025. Na de dood van haar man ruimt een vrouw haar huis op. Kamer voor kamer reflecteert ze in dit liefdevolle, moedige boek op herinneringen en rouw.

Beladen huis is het relaas van een vrouw na het overlijden van haar man. Na zijn dood dringt tot haar door dat hun huis overwoekerd is geraakt met spullen en zwaarmoedigheid. Terwijl zij de kamers opruimt, ontstaat langzaam weer ruimte in haar gevoelens voor hem. Ze wil terugvinden hoe hij ooit was, hoe zij ooit was en begrijpen waarom hun leven samen is gelopen zoals het is gelopen. Herinneringen komen terug, de doorwerking van het verleden wordt zichtbaar, materiële en psychische verwerking gaan hand in hand. Beladen huis is een moedige memoir over de ruimte die je inneemt in een relatie, in een gezin, in de maatschappij, als moeder en als vrouw, over eenzaamheid, angst en de keuzes die we maken uit liefde.

Mijn mening over dit boek.

Zoals ik al in de intro schreef, biedt dit boek volop stof tot nadenken. Het zet aan tot reflectie over hoeveel ruimte we voor onszelf durven opeisen en in hoeverre we bereid zijn los te laten.

Daarnaast hield de auteur mij bezig met haar beschrijving van haar moeizame huwelijk. Enerzijds waardeer ik haar openheid en eerlijkheid, ook wanneer dat haarzelf niet in een gunstig daglicht plaatst. Tegelijkertijd blijft het natuurlijk haar versie van het verhaal; haar overleden echtgenoot kan daar niet meer op reageren.

Persoonlijk zou ik zo’n zoektocht waarschijnlijk nooit openbaar hebben gemaakt. Niet alleen uit respect voor de overledene, maar ook met het oog op de kinderen.

Ondanks deze kanttekening heb ik het boek met interesse gelezen. Het is een persoonlijke en eerlijke zoektocht die vragen oproept over relaties, vrijheid en de keuzes die we in het leven maken. Juist omdat het boek mij aan het denken heeft gezet, bleef het nog lang nazinderen nadat de laatste pagina was omgeslagen.

Boekgegevens.

Publicatie: 2025
Pagina’s: 176
EAN: 9789045050713

Ben je nieuwsgierig geworden naar Beladen Huis? Via onderstaande affiliate link bij Bol kun je het boek bekijken. Als je iets koopt, ontvang ik mogelijk een kleine commissie : Beladen Huis*

Lieve groet, Vera.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.