Mijn leesdoel voor 2026: 26 boeken voor focus, rust en inspiratie.

De laatste tijd merkte ik steeds meer hoe versnipperd mijn aandacht soms is en hoeveel tijd ik achter schermen doorbreng. Dat is al jaren een punt van aandacht, maar in de afgelopen maanden ben ik me er steeds bewuster van geworden. En daarom leg ik steeds vaker mijn devices bewust weg, ga ik naar buiten of doe ik iets creatiefs. En steeds vaker pak ik een boek. En dat wil ik dit jaar nog vaker gaan doen, omdat lezen me helpt te vertragen, mijn gedachten te ordenen en echt aanwezig te zijn. Het geeft rust in een drukke, digitale wereld en helpt me mijn concentratie terug te vinden.

Schermen zijn handig en onmisbaar, maar ze kosten ook veel energie en focus. Een paar uur scrollen voelt soms productief, maar vaak merk ik ook dat ik minder diep nadenk, minder aanwezig ben en sneller afgeleid raak. Een boek biedt mij het tegenovergestelde : concentratie, verdieping en plezier in een rustig tempo. Bovendien is lezen niet alleen ontspannend, maar ook goed voor mijn brein. Het versterkt concentratie, stimuleert kritisch denken en helpt informatie dieper te verwerken. In een tijd waarin alles snel en oppervlakkig voorbij komt, voelt lezen als een mentale opkikker die me helpt gefocust te blijven.

Ik ga zelf altijd lekker op challenges en doelen die ik voor mezelf kan stellen, omdat het me motiveert en richting geeft. Daarom heb ik bedacht om 26 boeken in 2026 te lezen. Het idee komt natuurlijk deels voort uit het jaartal zelf, maar het geeft me ook een praktisch houvast : gemiddeld één boek per twee weken, genoeg om tijd vrij te maken voor lezen zonder dat het voelt als een verplichting. Het gaat me niet om een bepaald genre of het afvinken van een lijst, maar om de hernieuwde gewoonte van lezen en de ruimte die het me geeft in mijn dagelijks leven.

Lezen helpt me richting te geven in mijn tijd en aandacht, en biedt tegelijkertijd plezier, rust en verdieping. Het gaat mij niet om perfectie, maar om het maken van bewuste keuzes : vaker kiezen voor focus boven afleiding, en voor verdieping boven vluchtige prikkels. Voor dat gevoel van aanwezigheid en inspiratie wil ik dit jaar gaan. Ik ben benieuwd: wat wil jij dit jaar bewuster doen met je tijd? En speelt lezen daarin ook een rol voor jou? 

Lieve groet, Vera.

2 gedachten over “Mijn leesdoel voor 2026: 26 boeken voor focus, rust en inspiratie.

  1. Ik lees en luister gemiddeld 100 boeken per jaar en je hebt gelijk. De focus is machtig als je in een boek zit. Als ik je een tip mag geven: lees een paar boeken van Robin Sharma. The Monk who sold his Ferrari. Wealth money cant buy en mijn bijbel: the 5 am club. Maak notities tijdens het schrijven want je wordt daadwerkelijk geïnspireerd ♥️

    Geliked door 1 persoon

  2. Mooi plan en voornemen. Alvast heel veel leesplezier. 26 is ook een mooi aantal inderdaad, want het mag ook weer geen ‘moeten’ worden natuurlijk.

    Minder schermtijd wil ik ook wel, en vooral dan minder van al dat negatiefs dat er vaak toch bij komt kijken (het nieuws, sociale media die vaak toch niet zo sociaal is,…)
    Ik hoop in plek meer tijd in mijn (moes)tuin door te brengen, meer creatief te zijn. En ja, lezen in die vrijgekomen tijd lijkt me ook erg fijn.

    Like

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.