Hoe ik mezelf soms uitdaag

Ik vind het belangrijk om mezelf regelmatig uit te dagen. Soms doe ik dingen die ik stiekem een beetje eng vind, en een andere keer verander ik mijn vaste patronen. En telkens bereik ik wel een punt waarop ik ervan sta te kijken welke potentie er in me schuilt. Op die momenten ben ik vaak ontzettend trots op mezelf, en merk ik aan mezelf dat ik als mens daarvan gegroeid ben. Mijn vertrouwde comfortzone is weer even uitgerekt.

Elke maand probeer ik wel bewust iets te doen wat ervoor zorgt dat mijn vertrouwde comfortzone weer wat oprekt, en als er zich geen geschikte gelegenheid voordoet, dan gebruik ik soms wel eens een van de onderstaande punten :

  1. Draag een kledingstuk dat je minimaal 6 maanden niet gedragen hebt.
    (en om mezelf niet helemaal ongemakkelijk te voelen, combineer ik dat vaak met een favoriet item.)
  2. Rij/loop/fiets bewust een andere route. Het kan een andere route in de supermarkt zijn, of een andere weg naar het werk, al is het maar het laatste stukje dat ik anders doe dan normaal, toch ontdek ik telkens nieuwe dingen.
  3. Verander één ding aan mijn interieur. Maakt niet uit welke ruimte het is, of hoe groot de verandering is, een kleine wijziging in indeling of interieur maakt al een verschil, en geeft een lekker gevoel.
  4. Geef jezelf het advies dat je jezelf zou geven, als je heel eerlijk tegen jezelf bent (ik bedenk me dan vaak wat voor advies ik aan een goede vriendin zou geven; dat maakt het soms wat makkelijker.)
  5. Geef iemand een oprecht compliment over iets. Neem wel de tijd om het goed te formuleren, en geef het aan iemand waar je dat normaal gesproken niet aan zou geven.
  6. Kies in een restaurant minstens één ding dat je nog niet eerder hebt gegeten of gedronken. Ik, als rechtgeschapen “wat de boer niet kent dat eet ‘ie niet”-type heb hierdoor al heel wat heerlijke gerechten ontdekt. Ik zou echt serieus willen dat ik dit punt al jaaaren eerder in de praktijk had gebracht !
  7. Zeg ja tegen iets waar je normaliter nee op zou zeggen. En ook andersom : nee zeggen kan ook heel verlichtend werken.
  8. Kies één ding van het lijstje “oh nee, daar heb ik geen zin in !”, en doe het. Geloof me : het gevoel daarna is heerlijk !

Daag jij jezelf wel eens bewust uit ? En wat doe jij dan ? Laat het me weten in de comments !

Ik zou het leuk vinden als je mij zou volgen via WordPress of Bloglovin !

 

Een gedachte over “Hoe ik mezelf soms uitdaag

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.